Ministeerium toetab inimkaubanduse ohvrite abistamist ligi 96 000 euroga

Pressiteade4. märts 2011

Sotsiaalministeerium eraldab minister Hanno Pevkuri käskkirjaga MTÜ-le Eluliin ja Eesti Naiste Varjupaikade Liidule kokku 95 867 eurot, et anda tuge inimkaubanduse ohvritele ja abistada nende naasmist tavaellu.

MTÜ Eluliini projekti eesmärgiks on rehabilitatsioonikeskuse Atoll kaudu pakkuda inimkaubanduse ohvritele psühholoogilist ja sotsiaalset nõustamist ning rehabilitatsiooni ja järelrehabilitatsiooni. Projekti sihtrühma suurus on 200 prostitutsiooni kaasatut, kellega kontakteerutakse pidevalt. Samuti on rehabilitatsioonikeskuse eesmärk abistada prostitutsiooni kaasatud ja kaubitsetud naisi inimkaubanduse ohvrina tuvastamise eelsel ajal.

„Inimkaubanduse ohvriks langenuil tuleb aidata leida taas enesekindlus, et nad saaksid võimalikult sujuvalt naasta tavaellu,“ ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur. „Nii ongi väga tähtis, et lisaks sotsiaalsele ja psühholoogilisele nõule pakub rehabilitatsioonikeskus ka õigusalast nõustamist,“ lisas Pevkur.

Ka Eesti Naiste Varjupaikade Liit kasutab toetust reintegratsioonivõimaluste ja erinevate teenuste loomiseks seksuaalse ekspluateerimise eesmärgil kaubitsetud naistele. Seda eelkõige Ida-Virumaal asuvas varjupaigas ja ka teistes varjupaikades üle Eesti. Lisaks on sihtgrupiks ka välisriikidest Eestisse tagasi pöörduvad või siia toodud kaubitsetud naised ning seksuaalse vägivalla ohvriks langenud naised.

Helena Nõmmik
Sotsiaalministeerium
Pressiesindaja
helena.nommik@sm.ee

6269 321
53 304 974

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.