Solaariumi kasutamine alla 35-aastaselt võib tõsta melanoomiriski 75 protsenti

Alates 1970ndate lõpust on melanoomi
diagnoosimine 15-34-aastaste brittide seas kolmekordistunud ning tõusutrend
jätkub - Suurbritannia vähiühingu hinnangul võib selles vähemalt osaliselt
süüdistada solaariumi kasutamist, vahendab Postimees.

Solaariumi kasutamine alla 35-aastaselt võib tõsta melanoomiriski tervelt 75 protsendi võrra. Eriti ettevaatlikud peaksid olema noored naised, kelle tõenäosus haigestuda nahavähki on statistika järgi kaks korda suurem kui noortel meestel, teatas BBC.

Arhitektibüroo assistendil Lindsey Coane’il (27) Prestonist diagnoositi pahaloomuline melanoom juba 6 aastat tagasi. Sel ajal külastas ta regulaarselt solaariumit.

«Ma käisin ülikooli ajal kahe aasta jooksul iga nädal solaariumis ja võtsin korraga kuus kuni üheksa minutit. Ma tõesti püüdsin olla päevitunud ning sain sõpradega puhkusel olles tihti päikesepõletusi,» rääkis Lindsey. Naine on veendunud, et nii liigne solaariumi kasutamine kui ka päikesepõletused põhjustasidki melanoomi, mis avastati tema jalal.

Uudist kommenteerinud spetsialistid märkisid, et nahavähi diagnoosi sagenemine on küll seotud päevitunud naha trendi ja odavate puhkereisidega, kuid ka paranenud varase diagnoosimise võimalustel on numbrite suurenemises oma osa.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.