• 09.05.11, 14:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Õdede päev keskendub tervishoiuteenuste võrdsele kättesaadavusele

Neljapäeval, 12. mail tähistatakse rahvusvahelist õdede päeva, mille puhul toimub konverents nii Tallinnas kui ka Tartus. Tänavune rahvusvaheline õdede päev on pühendatud tervishoiuteenuste võrdsele kättesaadavusele ja sellele, kuidas juurdepääsu ja võrdsuse suurendamisega tervishoiuteenuste kättesaadavuse lõhet ületada.
„Rahvusvaheline Õdede Nõukogu juhib tähelepanu asjaolule, et õdede teadlikum rakendamine võimaldab elanike juurdepääsu tervishoiuteenustele oluliselt parandada. Maailma praktika näitab, et õdede töö on andnud mõõdetavaid positiivseid tulemusi näiteks riskirühmade jälgimisel, noorte emade ja krooniliste haigete nõustamisel ning toitumisalasel konsulteerimisel,“ selgitas tänavuse õdede päeva juhtmõtet Eesti Õdede Liidu president Ester Pruuden.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 12.09.25, 09:17
Tallinna Haigla otsib juhatuse liiget (organisatsiooni juhtimine)
Unikaalne võimalus kujundada Eesti tervishoiu tulevikku!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele