• 15.05.11, 10:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Õnnetunne tipneb kaheksakümnendatel eluaastatel

Vastavalt teadlaste hinnangule on inimesed seda õnnelikumad, mida vanemaks nad saavad ning meie parimad aastad saabuvad alles 70-eluaastate lõpus ja kaheksakümnendatel. Vanadus võib olla palju nauditavam, kui me seda eeldame, vahendas ERRi teadusportaal.
Traditsiooniliste teadmiste järgi on noorus inimese elu parim aeg, kusjuures omamoodi verstapostiks on 40-eluaasta, mis tähendab, et "oleme ületanud mäetipu ja hakkame tasapisi alla poole suunduma". Siiski näitavad teadlased, et rahulolu eluga ja optimism kasvavad aastatega ning tipnevad alles kaheksakümnendatel eluaastatel.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 14.05.25, 15:06
Ootame Meliva kliinikutesse HAMBAARSTE
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele