Intervjuu SA PJV Hooldusravi esindaja Leho Tamverega

Esmaspäeval läks Keila haigla SA
Põhja-Eesti Regionaalhaiglalt (PERH) üle SA PJV Hooldusravile. Uue
omaniku PJVe esindaja Leho Tamvere vastas mõnele Meditsiiniuudiste
küsimusele.

Kust tuli raha Keila haigla ostuks?

SA PJV Hooldusravi sõlmis investeerimislepingu MTL Assets OÜ-ga. SA PJV Hooldusravi kasutab investeeringuteks erinevaid võimalusi, sealhulgas erinevate finantsettevõtete kaasabi.

Kes on SA PJV Hooldusravi omanikering?

SA PJV Hooldusravil nagu igal sihtasutusel ei ole omanikke ja asutaja õiguseid teostab Leho Tamvere.

Kes hakkab Keila haiglat juhtima?

Haigla jääb tegutsema nagu tavaline osakond, nagu see on olnud Pärnu-Jaagupis ja Vändras. Osakonna juhatajat ei ole me lõplikult kinnitanud, seniks jään üldküsimustega tegelema mina ise, osakonna siseelu korraldab senine vanemõde Tiia Riis.
Haigla juhatusse kuuluvad Margot Peterson, Merike Lahesaare ja Jaan Lindmäe.

Miks ostu-müügitehing venis?

Vajasime täpsustusteks päästeametiga veidi aega juurde ning seda aega kasutasime ajatelje väljaselgitamiseks, tagamaks päästeameti nõuete täitmise.

Millised on esimesed tööd, mis on haiglas plaanis?

Jätkata tööd haiglas senises rütmis, panna paika lõplikult päästeametiga ettekirjutust välistavate nõuete täitmise ajakava ning jätkata nõuete täitmist.

Millises seisus on läbirääkimised päästeametiga, kohtuprotsess on pooleli ja Keila haiglas ei tohiks ju sisuliselt haiglateenust osutada?

Kohtuprotsessis on osapoolteks PERH ja päästeamet. SA PJV Hooldusravi ja päästeameti vahel toimuvad läbirääkimised nõuete täitmise ajagraafiku fikseerimiseks.

Mis plaanid on PJV-l haiglaga, lisaks hooldusravi arendamisele?

Täpsed plaanid saame formuleeritud koostöös omavalitsuste, sotsiaalministeeriumi, kindlasti ka PERH-i ja teiste huvitatud isikutega, näiteks regiooni perearstidega.
Hoone perspektiiv on jätkata tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande keskusena, millele võib lisanduda muidki funktsioone, sest hoonel potentsiaali on.
Kõik sõltub lisanduvatest finantsvahenditest, sest prioriteet number üks on Euroopa Liidu ootuste täitmine rajada hoonesse 200 hooldusravi ja 150 hoolekande kohta.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.