Tervishoiukõrgkooli popim eriala tänavu on hambatehnik

Selle nädala alguseks oli esitatud
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2618 sisseastumisavaldust, sh enamus avaldusi
riigieelarvelisele ehk tasuta (RE) kohale nii rakenduskõrghariduse kui ka
kutseõppe õppekavadele, teatas kool.

Populaarseimaks on osutunud taas hambatehniku õppekava, kus konkurss ühele riigieelarvelisele (RE) kohale on 13 sisseastujat. Veel on ülipopulaarsed ämmaemanda ja tegevusterapeudi õppekavad, kus ühele riigieelarvelisele õppekohale kandideerib vastavalt keskmiselt 8 ja 6 soovijat. Väheke alla jääb sisseastujate huvi optometristi ja farmatseudi õppekava vastu. Kõrgkooli suhteliselt uus õppekava – tervisedendus kogub populaarsust. Sinna on hetkel 2,6 sisseastujat ühele RE kohale. Kõige staažikamasse õppekavasse e. õenduse põhiõppesse on hetkel keskmiselt 3 soovijat ühele RE kohale. Eriti on hinnatud õenduse tasemeõpe e õe põhiõpe eelnevat kutseharidust omavatele õdedele.

Uuendusena sellel aastal pakub kõrgkool tasemeõpet Kohtla-Järvel ämmaemandatele ja Kuressaares õdedele. Õpe ämmaemandatele kestab kaks aastat ja on mõeldud eelnevat erialast kutseharidust omavatele ämmaemandatele, kes eduka lõpetamise korral saavad rakenduskõrgharidust tõendava diplomi. Kuressaares algab sügisest kaheaastane tasemeõppe koolitus kutseharidusega õdedele kus ühtekokku pakutakse tasemeõpet 30 õele. Kuressaares on vastuvõtt RE õppekohtadele lõppenud kuid veel saab esitada avaldusi riigieelarvevälistele kohtadele.

Samuti on uuendusena plaanis pakkuda veelgi suuremas mahus kui seni täiendavat riigikeele õpet vene õppekeelega gümnaasiumi lõpetajatele.

Avaldusi sai esitada riigieelarvelistele ehk tasuta õppekohtadele sisseastumise infosüsteemis SAIS ööpäevaringselt kuni eilseni 7. juuli kella 16:00ni.

Tartu Tervishoiukõrgkooli laekus 1356 avaldust, neist 1201 riigieelarvelisele kohale.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.