• 13.07.11, 12:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaapanlased kasvatasid hiireloote rakkudest hamba

Tokyo ülikooli teadlased Takashi Tsuji juhtimisel kasvatasid hiireloote rakkudest hamba ja siirdasid selle edukalt täiskasvanud hiire lõualuusse, vahendab Novaator.
Hambale seemneks mõeldud embrüonaalsed rakud istutati hiire kehasse neeru membraani alla. Kahe kuuga arenes rakkudest purihammas, millele tekkis ka periodont - hammast lõualuude külge kinnitav kiuline veresoonterikas kiht. Hammas siirdati seejärel teisele täiskasvanud hiirele. Ühe kuuga võttis närilise lõualuu hamba omaks ning varustas selle veresoonte ja närvidega.

Seotud lood

Uudised
  • 01.09.11, 12:11
Probiootilised bakterid mõjutavad hiirte käitumist
Esmaspäeval ajakirjas Proceedings of the National Academy of Sciences ilmunud uurimuse kohaselt mõjutavad Lactobacillus rhamnosus nime kandvad probiootilised bakterid hiirte vereringes leiduvate stressihormoonide hulka ning sellest johtuvalt ka näriliste käitumist, vahendas ERR Teadusuudised.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele