Vormsilased igatsevad kiirabi ja apteeki

Pühapäeval peetud Vormsi üldkogul kinnitas
vallavanem Urmas, et käimas on läbirääkimised kiirabibrigaadi loomiseks
saarel, vahendas Lääne Elu.

Saareelanike üks muresid on olnud arstiabi kättesaadavus perearsti töövälisel ajal.

Uus perearst Madis Tiik on saarel perearstina ametis 1. juulist ja toimunud üldkogul tutvustas ta perearstikeskuse toimimissüsteemi: praksis on avatud tööpäevadel kaheksa tundi, kord nädalas on õhtune vastuvõtt. Töövälisel ajal saab patsient abi perearsti nõuandetelefonilt ja telefonilt 112.

Tiik pidi üldkogule kokkutulnutele kinnitama, et telekommunikatsiooni kasutuselevõtuga meditsiinis ei kao traditsiooniline meditsiin saarelt kuhugi. Küll aga annab see lisavõimalusi, mida kasutatakse mujalgi maailmas hajaasustusega piirkondades. „Arsti kohalolek pole alati võimalik. Kui sidevahendid on olemas, saab abi," ütles ta.

Madis Tiik ja vallavanem Urmas Pau selgitasid, et Terviseameti ja Põhja–Eesti Regionaalhaiglaga on käimas ka läbirääkimised kiirabibrigaadi loomiseks saarel. Eesmärk on uuest aastast kiirabiteenuse käivitamine.

Kiirabi kõrval tunneb saarerahvas puudust apteegist. Madis Tiik selgitas, et kui inimesel on hädasti vaja valuvaigistit, siis perearstikeskuses on varud olemas ja tableti sealt vajadusel saab, küll aga ei luba seadus keskuses ravimi müügiga tegelda. Selleks peab ametis olema proviisor.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.