Ravimifirma vaidlustas ameti otsuse kohtus

Ravimiameti väärteootsusega ravimi
reklaamiseaduse rikkumise eest 25 000 eurot trahvi saanud firma Merck
Sharpe Dohme (MSD) vaidlustas ameti otsuse kohtus.

Harju Maakohtust kinnitati, et ravimifirma MSD esitas kaebuse ravimiameti väärteomenetluse otsuse peale eile, 13. septembril. Milles kaebuse sisu täpselt seisneb, kohus ei avalda, sest tegemist pole avaliku dokumendiga. Ravimifirma on palganud ennast esindama advokaadibüroo Sorainen partnerid.

MSD esindaja, advokaadibüroo Sorainen partner Carri Ginter kinnitas, et nad on tõepoolest otsuse kohtus vaidlustanud ning vaidlustusel on peamiselt kaks lihtsat põhjust. "Langetades oma otsust on ravimiamet mitmel korral rakendanud ebaõigeid nõudeid. Lisaks on rakendatud rahaline karistus ülemäärane. Seda nii valedele alustele tuginemise tõttu, kui ka seetõttu, et trahvi karmust ei ole otsuses kuidagi põhjendatud, kuigi seadus selliseid põhjendusi selgelt nõuab," kommenteeris Ginter.

Ravimiamet tegi väärteomenetluse otsuse ravimifirma MSD suhtes 29. augustil. Seaduse järgi on otsuse edasikaebamiseks aega 15 päeva, seda võimalust ka ravimifirma kasutas.

Ravimiamet otsustas, et 1. aprillil toimunud naistearstidele suunatud ürituse „Öövalve 2 ehk jumal tänatud, et sa valves oled!“ korraldamisel rikkus MSD ravimi väljakirjutamise ja müügi kingitustega mõjutamise keeldu ning mitmeid ravimi-ja reklaamiseaduses ravimireklaamile sätestatud nõudeid. Ürituse meelelahutuslik osa ületas oluliselt teaduslikku poolt ja ürituse korraldamisel mõjutati retseptiravimi Nuvaring väljakirjutamist ja müüki, leidis ravimiamet.

Ravimireklaami nõuete ning ravimi väljakirjutamise ja müügi kingitustega mõjutamise keelu rikkumise eest määras ravimiamet firmale MSD 25 000 euro suuruse trahvi. Ravimiamet asus MSD üritust uurima tänu Äripäeva avaldatud videole.

MSD esindaja, advokaadibüroo Sorainen partner Carri Ginteri (fotol) kinnitas, et nad on ravimiameti otsuse kohtus vaidlustanud. MSD esindaja, advokaadibüroo Sorainen partner Carri Ginteri (fotol) kinnitas, et nad on ravimiameti otsuse kohtus vaidlustanud.

Fotol: MSD esindaja, advokaadibüroo Sorainen partner Carri Ginter.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.