Euroopa Komisjon innustab interaktiivselt suitsetamisest loobuma

Euroopa Komisjoni suitsetamisvastase
kampaania äsja alanud teises etapis loodetakse aidata 25-34aastastel
suitsetamisest loobuda või jätkata tubakast hoidumist.

Euroopa Liidu tervishoiuvolinik John Dalli rääkis, et kampaania "Ekssuitsetajad on peatamatud" sotsiaalmeedia lehekülgi on külastanud üle 500 000 inimese ja juba enam kui 20 000 suitsetajat on hakanud aktiivselt kasutama interaktiivset suitsetamisest loobumise vahendit iCoachi.

"iCoach pakub suitsetamisest loobumise järk-järgulise protsessi käigus tuge ja praktilisi nõuandeid. See on esimene kord, kui EL-i kampaania on pakkunud praktilist abi," lausus ta.

Erinevalt teistest kampaaniatest rõhutab see kampaania tubakavaba elu positiivseid külgi, mis on näiteks parem tervis, paremad sotsiaalsed suhted, rohkem raha ja loomulikult parem elukvaliteet.

"Loobusin ka ise mõni aasta tagasi suitsetamisest ja tean, kui raske see võib olla," ütles volinik Dalli. "Usun, et selle uue kampaania ja tugivahendiga suudame tõeliselt inimeste elusid mõjutada ja aidata neil "peatamatuteks" saada."

Kampaania teises etapis viiakse kõigis EL-i liikmesriikides läbi reklaamikampaania suitsetamisest loobumise eeliste kohta, korraldatakse tarbija-, tervishoiu- ja spordiüritusi ning partnerlust suuremate tööandjatega, et töökohtadel edendataks suitsetamisest loobumist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.