• 27.09.11, 15:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ekspert: töövõimetuse hüvitamise asemel tuleb inimesi tervena hoida

Töövõimetuspensionäride hulga hüppelises kasvus ei tuleks süüdistada arste, vaid pigem muuta protsessi nii, et arstidel oleks stiimul inimeste kergekäelise töövõimetuks määramise asemel neid juba eos tervena hoida, ütles Praxise tervisepoliitika analüütik Priit Kruus.
Rahandusministeeriumi tellimusel töövõimetuse hüvitamise süsteemi analüüsiva Praxise töögrupi juht Kruus ütles Vikerraadios, et tegelda tuleks pigem ennetamise kui kahjude hüvitamisega, vahendas ERRi uudised

Seotud lood

Uudised
  • 18.10.11, 16:49
Töötajate libahaigused pole kinnitust leidnud
Tööandjate palve peale töövõimetuslehti kontrollinud haigekassa pole seni alusetult väljastatud töövõimetuslehti tuvastanud, kirjutas tarbija24.
Uudised
  • 12.04.11, 09:35
Pevkur: töövõimetuse asemel plaanime hindama hakata töövõimekust
Sotsiaalministri Hanno Pevkuri sõnul on praeguseks eri osapoolte vahel jõutud kokkuleppele, et töövõimekuse hindamisel võiks kasutada e-tervises olevaid andmeid.
Uudised
  • 26.03.11, 10:23
Praxis: võimuliit kombib võimalusi tervishoidu liberaliseerida
Valitsusliidu programmis on näha soovi kombata võimalusi tervishoiu liberaliseerimiseks. Muus osas võib aga eeldada, et selle valitsuse ajal suuri muudatusi tervishoiusüsteemis ei tule ning avalikke kulusid hoitakse tervishoiu valdkonnas kindlalt kontrolli all.
Uudised
  • 05.04.11, 08:00
Kalda: perearstid ei vääna haiguslugusid töövõimetuse andmiseks
Perearst Ruth Kalda ütles vastuseks süüdistusele, et perearstid kohandavad ekspertiisipabereid, võimaldamaks patsientidele töövõimetuspensioni saamist, et asja on asutud lahendama valest otsast ja valed inimesed süüdlaseks tembeldatud, vahendasid ERR uudised.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 13:58
Tammsaare Tervisemajast kujuneb üks piirkonna suurimaid perearstikeskuseid
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele