Eesti Vähiliit tunnustas noort vähiarsti Julia Galaninat

Eesti Vähiliit andis neljandat korda välja
koolitustoetuse onkoloogia või hematoloogia arst-residendile.

Sellel aastal käis maailmakuulsas MD Andersoni Vähikeskuses (Texase Ülikool) vähiravi parimate kogemustega tutvumas Tartu Ülikooli Hematoloogia-Onkoloogia Kliiniku hematoloog dr. Julia Galanina. Traditsiooniliselt anti heategevuslikul etendusel “Venus Mars“, mis toimus 06. oktoobril, dr Galaninale pidulikult üle ka vastav sertifikaat.

Kursus „A Comprehensive Board Review in Hematology and Medical Oncology” toimus tänavu 17-22. septembrini Houstonis.

Igal aastal tuleb MD Andersoni Vähikeskusse üle 1000 residendi ja doktorandi, et saada spetsiaalset väljaõpet vähktõve uurimiseks ja ravimiseks. Lisaks neile osaleb vähikeskuse koolitusprogrammides üle 4300 üliõpilase.

Tegemist on hiilgasliku maailma tipptasemel keskusega, kus on üle 17 000 töötaja ning see laineb ja areneb pidevalt.

Keskuse logol on sõna "vähk" punase joonega läbikriipsutatud, kuna sihiks on muuta vähihaigus ajalooks. MD Andersoni Vähikeskus investeerib igal aastal teadustöösse sadu miljoneid dollareid ja saab riiklikku toetust kümne erialase teadusprogrammi raames.

Koolitustustoetuse on MTÜ Eesti Vähiliidule annetanud Roche Eesti OÜ, mille suurus oli 3 300 EUR, kattes kursuste osavõtutasu, transpordi- ja majutuskulud.

Eesti Vähiliit on 1992. aastal Eesti Onkoloogide Seltsi järglasena loodud mittetulunduslik organisatsioon. Vähiliidu ülesandeks on kaasa aidata vähktõvevastase võitluse ideede ja strateegia väljatöötamisele Eestis. Vähiliidu töö põhisuundadeks on vähktõve tekkimise vältimiseks edendada elanikkonna teadlikkust, parandada vähihaigete rehabilitatsiooni ja elukvaliteeti ning aidata kaasa vähktõvega seotud sotsiaalsete probleemide lahendamisele. Läbi oma sihtasutuste osaleb Eesti Vähiliit vähi sõeluuringute ja vähihaigete koduse toetusravi läbiviimisel.

Lisainfo: Eesti Vähiliit, tel: 631 1730, www.cancer.ee

Roche Eesti OÜ on juhtiv vähiravimite tarnija, mille peakorter asub Baselis (Šveits). Roche on maailma suurim biotehnoloogia firma, mis toodab kõrge spetsiifilisusega ravimeid onkoloogias ning viroloogias, samuti põletikulistele haigustele, ainevahetusele ning kesknärvisüsteemile toimivaid ravimeid. Lisaks on Roche juhtiv in vitro ja histoloogiliste vähi diagnostikavahendite tootja ning teerajaja diabeedi ravis. Roche’i personaliseeritud tervishoiu strateegia eesmärk on tagada patsientidele ravimid ning diagnostilised vahendid, mille abil on võimalik oluliselt parandada nende tervist, elukvaliteeti ning elulemust. 2010. aastal töötas Roche’is üle 80 000 inimese üle maailma ning firma investeeris ligi 10 miljardit Šveitsi franki uuringutesse ja arendusse.

Lisainfo: Kadri Mägi, Roche Eesti OÜ tegevjuht, mobiil 510 4301, www.roche.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.