Linda Lõoke: Kollatõvepuhang tekitas vaktsineerimishuvi

Pärnu Mai perearstikeskuse tohtrite
hinnangul on inimeste huvi end gripi vastu kaitsepookida niisama suur kui mullu,
kuid märgatavalt on sel sügisel kasvanud nõudlus A-hepatiidi vastase
vaktsinatsiooni järele.

Miks peaks end gripi vastu vaktsineerima, kui grippi on vähem kui tavaliselt?
Suurt gripipuhangut tõepoolest veel pole. Ei meenu, et oleksime hiljuti mõnda gripilaadset viirust diagnoosinud, klassikalist grippigi pole veel kordagi olnud. Praegu on alles novembri lõpp.

Samal ajal ei pruugi kõik haiged perearsti juurde jõuda, mistõttu külve analüüsiks võetakse vähe. Analüüse võtmata aga ei saa grippi kindlaks teha.

Arvasime, et oleme sel sügisel inimesi gripi vastu vähem vaktsineerinud, aga kui andmed üle vaatasime, selgus, et oleme tänavu teinud niisama palju gripivastaseid süste kui mullu. Vaktsineerimist alustasime juba septembri lõpus.

Aastast aastasse käivad kaitsesüstimas ühed ja samad inimesed, ent leidub neidki, kes üldse pole end varem vaktsineerinud. Kui kaitsesüsti ära teevad, avastavad, et talv läheb paremini, nad on vähem haiged, isegi muid haigusi põevad vähem.

Mõistlik on ju ära hoida seda, mida võimalik. Kui inimesed haigestuvad detsembri alguses grippi, saabub aasta lõpus ühes koolivaheajaga paarinädalane vaikne periood. Viiruste levik saab hoo uuesti jaanuaris-veebruaris.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.