Lastehaigla Toetusfond avab laste fotonäituse

Täna, 6. detsembril kella 15-st saab Sokos
Hotel Viru konverentsikeskuses näha Tallinna Lastehaigla onkoloogiaosakonna
fotoringi laste töid. Pildid jutustavad laste päevadest nii, nagu need
lastehaigla patsientidele läbi fotosilma paistsid. Noorim fotode autor on viie
ja vanim kaheksateistkümne aastane. Näituse avamisel esineb Jaagup Kreem.

„Tahtsime kinkida pikki päevi haiglas viibivatele lastele rohkem rõõmu ja tegevust. Ja nagu paljud toetusprojektid, sündis seegi mõte mitmete ettevõtlike inimeste eestvedamisel,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.

„Nimelt korraldas MTÜ Institute of Photography veebruaris Eesti esimese fotokonverentsi „Klõps“, mille piletitulu otsustati Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patrooni Evelin Ilvese ettepanekul annetada Lastehaiga onko-hematoloogia osakonnale fotoringi käivitamiseks ja ühtlasi ka Nikoni digitaalkaamerate ostuks, millega fotoring tegevust alustas.“

„Pildistamine ja pildistamise õppimine meeldisid nii meie patsientidele kui ka sellesse haaratud osakonna personalile ja laste vanematele. On tänuväärne, kui lastel on haiglas olemise ajal nii emotsionaalne lisategevus,“ ütles onko-hematoloogia osakonna juhataja dr. Kadri Saks.

Alates 26. aprillist on fotoring onkoloogiaosakonnas toimununud üks kord kuus. Üritustest on osa võtnud ka Toetusfondi patroon Evelin Ilves ning fotoõpetaja Aivar Pihelgas.

Kordamööda liitusid vabatahtlikud Ave Kaing-Kaabel ja Taavi Tõnisson Nukuteatrist, näomaalijad Ingrid Teder ja Larissa Pavlova, zooloog Aleksei Turovski, mustkunstnik Charlekas, Karlssonina esines Agne Kurrikoff-Herman, muusikat tegid Uku Suviste ja Triinu Taul ning pilte joonistas kunstnik Reet Helisabeth Karm.

Pildid aitas näitusekõlbulikuks vormistada ArtPrint ja näituseruumi on linna südames tasuta kasutada andnud Tallinna Lastehaigla toetaja Sokos Hotel Viru.

Sokos Hotel Viru konverentsikeskus on kogunud alates 2011 juunist raha Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Iga konverentsil osaleja pealt kantakse üle 5 krooni (nüüd 0,32 senti), nii saab iga konverentsikülaline olla osaline Eesti laste tervise eest hoolitsemisel.

Eelmisel aastal kanti Toetusfondile üle 4500 euro ehk üle 70 000 krooni. Sel aastal on summa pea kahekordne – ligi 9000 eurot.

„Meie hotell toetab peamiselt kahte suunda – lapsi ja kultuuri, ilma lasteta ei areneks edasi ka meie kultuur. Hea meel on kogutud summa üle anda just laste fotonäituse avamisel, kus on lapsed ja kultuur omavahel parimal viisil ühendatud,“ ütles Sokos Hotel Viru tegevdirektor Anu Soosaar.

Näituse avamisele on lubanud tulla kõik noored piltnikud ja heategevusprojektis osalenud.

Lisainfo:

Fotokonverents Klõps!
Konverentsil esinejateks olid Eesti tuntuimad fotograafid Kauppo Kikkas, Sven Zacek ja pressifotograaf Raigo Pajula. Külalisesinejaks oli Norra loodusfotograaf Roy Mangersnes.

Hotell Sokos

AS Sokotel on SOK kontserni tütarfirma, kes tegutseb Sokos Hotel Viru kaubamärgi all. Hotellis on 516 hotellituba, kaasaegne konverentsikeskus, suur restoranimaailm, Eesti esimene hotellimuuseum, ilukeskus ja saunad. Sokos Hotel Viru on Eesti suurim hotell, mis majutab korraga enam kui 1000 inimest. Järgmisel aastal täitub hotellil 40. tegutsemisaasta.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.

Täiendav informatsioon:
Inna Kramer, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja
Tel: +372 6 977 131, inna.kramer@toetusfond.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.