Peri mantlipärija Merike Johanson

Alates tänasest (12.12.2011) juhib
Põhja-Eesti Regionaalhaigla Hiiu järelravi kliinikut Merike Johanson.
Uue kliinikujuhataja ametiaeg on viis aastat, annab regionaalhaigla teada.

Merike Johanson peab oma järgnevate aastate peamisteks eesmärkideks suurendada patsientide rahulolu ning olla usaldusväärne partner Regionaalhaigla teistele osakondadele.

„Pean oma töös väga tähtsaks saavutada patsientide rahulolu. Peame patsientidele pakkuma võimalikult parimat ja kvaliteetsemat ravi, pakkuma hoolitsust, sisendama kindlustunnet, et haige ja kogu ravimeeskond koos suudavad haiguse vastu päris edukalt võidelda. Patsiendikesksus on meie üks peamistest arengusuundadest,“ märgib Johanson.

Uus kliinikujuht lisab, et järelravi kliinik tahab olla usaldusväärne ja hinnatud partner regionaalhaigla teistele kliinikutele.

„On arusaadav, et usaldust ei osta ega müü, vaid see tuleb välja teenida ausa, sõbraliku ning lahendusi otsiva suhtumisega töösse ja kolleegidesse. Me peame olema valmis teiste kliinikute koormust vähendama, sest see annab kõrgemale ravietapile võimaluse rohkem ja efektiivsemalt inimesi aidata,“ märkis Johanson.

Johanson (1956) on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, internatuuri läbis ta 1981-1983. aastatel ja perearstikursused 1993-1995.a. Ta on täiendanud end erialalistel kursustel, s.h ka psühholoogia, kriisikäitumise ja juhtimise vallas.

Aastast 1983 töötas Johanson Tartu polikliiniku noorukite kabinetis ja 1993. aastast Tartu Üksik-jalaväekompaniis (hiljem pataljonis) arstina. 2001. aastast oli ta kaitseväe tervisekeskuse ülem.

Merike Johanson on kahel korral laagri arstina viibinud rahvusvahelistel sõjalistel missioonidel Bosnias ja kahel korral Afganistanis, esimesel missioonil staabiarstina, teisel kontingendi arstina. Samuti on ta osalenud viiel korral rahvusvahelistel sõjalistel õppustel.

Johansonil on kolonelleitnanti auaste.


Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.