Lääne-Tallinna Keskhaigla peab reedel hooldushaigla sarikapidu

Augustis nurgakivi saanud AS Lääne-Tallinna
Keskhaigla Hooldusravikliinik peab sel reedel juba sarikapidu.

Tegemist on endise Väike-Õismäe polikliiniku rekonstrueeritava hoone ja juurdeehitusega, kus kavakohaselt alates 2012. aasta lõpust alustab tööd LTKH 150-kohaline hooldusravikliinik.

Haabersti Tervisekeskus valmib 2012. aasta keskel ja seal asuvad tööle Haabersti Perearstikeskus, Järveotsa Perearstikeskus ja kolme perearsti praksised. Need 18 perearsti ja 18 pereõde teenindavad kokku 40 000 Tallinna patsienti.

Lisaks on tulevases Tervisekeskuses planeeritud ruumid Tallinna Munitsipaalperearstikeskusele, LTKH Psühhiaatriakeskusele, LTKH eriarstidele (kirurgia, dermato-veneroloogia, kardioloogia, neuroloogia, günekoloogia, oftalmoloogia), LTKH labori ning piltdiagnostika teenuste osutajatele, stomatoloogidele, taastusravile ning tugifunktsioonidele.

LTKH hooldusravikliiniku rekonstrueerimise maksumuseks on planeeritud 4,6 miljonit eurot. LTKH finantseerib hooldusravikliiniku rekonstrueerimist Euroopa Liidu struktuurifondide toetusest 67% ulatuses, milleks on 3,3 miljonit eurot.

Haabersti Tervisekeskuse kogumaksumus on 4,1 miljonit eurot.

Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu juhi abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on tegemist haigla seni kõige mahukama ja vastutusrikkama ehitusobjektiga, mille valmimine parandab oluliselt tallinlaste tervishoiuteenuste kättesaadavust.

„Tähtis on nii hooldusravitingimuste parandamine kui Tervisekeskuse patsiendisõbralik suund tuua eriarstiabi asumikeskseks,“ rõhutas Martinson.

Nii juurdeehituse kui ka rekonstrueeritava osa projekteerija oli AS Amhold, arhitekt Indrek Saarepera ning ehitaja Fund Ehitus OÜ.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.