Ravimiamet uurib Nycomedi Rootsi-koolitust apteekritele

Ravimiamet algatas septembris
väärteomenetluse ravimifirma Nycomed Sefa suhtes, kirjutab
tänane Äripäev. Uurimise põhjuseks on suve lõpul ravimifirma poolt apteekritele
korraldatud Rootsi kruiisi. Väidetavalt oli kruiisile saamise eelduseks teatud
hulga ravimifirma toodete müük. Ravimifirma väitel on see info vale.

Ajal, kui apteekrites käib Eesti Apteekrite Liidu ja Eesti Apteekide Ühenduse teavituskampaania "Küsi apteekrilt nõu", mis peaks julgustama inimesi proviisorilt julgelt abi küsima, toimub ravimiäri kulisside taga kummaline tegevus, mis seab kahtluse alla nii apteekrite usaldusväärsuse kui ka ravimifirma võimaliku seadusrikkumise, kirjutab ajaleht.

Ravimiameti ravimite osakonna juhataja Ott Laiuse sõnul algatas amet 21. septembril Nycomed Sefa suhtes väärteomenetluse ravimiseaduse paragrahvi alusel, mis käsitleb ravimireklaami nõuete ning ravimi väljakirjutamise ja müügi kingitustega mõjutamise keelu rikkumist. Selle seadusepunkti rikkumine võib juriidilisele isikule kaasa tuua kuni 32 000eurose rahatrahvi.

Nycomed Sefa juht Jürgen Kukk ütles, et ravimifirma korraldas ühe koolitusreisi 26.-28. augustil ja teise 16.-18. septembril Tallinki laeval Baltic Queen ning Stockholmis. Esimesel üritusel osales 175, teisel 177 inimest.

Kuke sõnul on firma varasemas praktikas olnud kogemusi, kus teaduslike ürituste korraldamisel on registreeritutest saabunud kohale vaid paarkümmend protsenti ja see on kaasa toonud suur kulusid ning pole täitnud ürituse eesmärki.

Tema kinnitusel esitas Nycomed Sefa ravimiametile ürituste toimumise kavad ja info koolituste kohta, mida viidi läbi farmatseutidele ning osalejate nimekirjad. "Teeme ravimiametiga koostööd, oleme edastanud kogu nõutud informatsiooni ja põhjendused ning oleme palunud väärteomenetlus lõpetada," ütles Kukk.

Tegemist on sel aastal juba teise juhtumiga, kui ravimiamet uurib, kas ravimifirma tegeleb teadusürituse sildi all varjatud reklaamitegevusega.

Kevadel alustas amet väärteomenetlust ravimifirma MSD (Merck Sharp Dohme) suhtes. Ajendiks naistearstidele korraldatud meelelahutusüritus. Ravimifirma ise nimetas "Öövalve 2 ehk jumal tänatud, et sa valves oled!" pealkirja kandnud üritust teadusürituseks. Salaja toimunut filminud Äripäev aga paljastas, et tegemist oli meelelahutusüritusega. Ravimiamet määras MSD-le 25 000 euro suuruse trahvi, mille ravimifirma on kohtus vaidlustanud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.