Otsesuunamise piloot on edukas olnud

Eesti Perearstide Seltsi (EPS), Põhja-Eesti
Regionaalhaigla (PERH) ja E-Tervise eestvõttel on algatatud e-konsultatsiooni
(otsesuunamiste) pilootprojekt on edukas olnud ja piloodis osalenud arstid
on üldjuhul sellega rahul.

E-konsultatsiooni projekti kaugem eesmärk on patsiendi suunamise ja arstide vahelise konsulteerimise korrastamine, mis peaks muutma patsiendi liikumise arstiabisüsteemis sujuvamaks, vältima asjatut suunamist ja aitaks kokku hoida arsti ajaressurssi.

Perearstide seltsi juhi Diana Ingeraineni sõnul on oluline, et saatekirjad muutuksid sisukamaks. Saatekiri on väga oluline suhtlusvahend kahe arsti jaoks. Oluline on ka arstiabi ressursi kokkuhoid ja patsiendi loogilisem liikumine arstiabi süsteemis. Sageli ei olegi vajalik patsiendi visiit vaid piisab eriarsti konsultatsioonist eelnevate andmete põhjal.

„Ettevalmistusperioodi jooksul on eesmärgiks leida üles nõrgad kohad ja süsteem vajadusepõhiseks muuta,“ ütles Diana Ingerainen.

„Kui patsientide suunamine muutub elektrooniliseks, siis on meil ka lihtsam patsiendile selgitada, kuidas protsess toimib. Perearst on see, kes vajadusepõhiselt otsustab eriarsti visiidi vajaduse. Patsient peab mõistma, et võtmeisik ongi siin perearst ja selline eriarsti juurde aja kinni panemine ja seejärel perearstilt saatekirja nõutamine saab möödanikuks“.

EPS tegi ettepaneku kutsuda piloodis osalema ka onkoloogid, endokrinoloogid ja ortopeedid. Plaanis on esitada Eesti Haigekassale taotlus e-konsultatsiooni lisamiseks teenuste hinnakirja alates 2013. aastast.

Alates 2015. aastast peaks saatekirjade esitamine olema kogu tervishoiusüsteemis elektrooniline.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.