Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Ülemäärane info arstilt võib patsiendi seisundit halvendada
Meedikud võivad soovimatult esile kutsuda notseeboefekti. Arstide ja medõdede ütlused võivad põhjustada platseeboefekti vastandit, nn notseeboefekti — negatiivsena tajutud sümptomite esilekutsumist libaravimeetodi ja/või negatiivsete ootuste sisendamise toel, selgus ajakirjas Deutsches Ärzteblatt International avaldatud uurimusest.
Müncheni tehnikaülikooli meditsiinidoktor Winfried Häuser koos kolleegidega viis kliinilises praktikas ilmnevate notseebojuhtumite analüüsimiseks läbi erialakirjanduse ülevaateuuringu. Uurijad leidsid, et notseeboreaktsioonide tekkemehhanismid hõlmavad reflekside Pavlovi stiilis tingimist ja sõnalise teabe või mõistaandmisega tekitatud ootuseid.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Meditsiiniuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.