• 21.09.12, 14:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rehemaa: Streigi ära jätmisest rääkida ei saa

Tervishoiutöötajate streigi põhjuste hulgas ei ole esikohal mitte palgatõus.
Eelkõige on vaja lahendusi, kuidas arstide, õdede ja hooldajate koormust ja töötingimusi vähegi inimlikumaks muuta, kuidas aastatepikkuse tegematajätmiste tõttu ummikusse jooksnud tervishoiusüsteemi parandada ja kust kõigeks selleks lisaraha leida. Enne, kui neid küsimusi pole isegi arutama hakatud, ei saa rääkida ka streigi ärajätmisest. Tervishoiutöötajad ei taha jõuda olukorda, kus ühel heal päeval ei ole haigel inimesel enam üldse võimalik Eestis arstiabi saada, ja mitte ükskõik missugust, vaid head arstiabi.

Seotud lood

Uudised
  • 17.09.12, 10:25
Tervishoiutöötajate streik algab 1. oktoobril
Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit teatasid 17. septembril Vabariigi Valitsusele, Sotsiaalministeeriumile ja Eesti Haiglate Liidule, et 1. oktoobril algab tervishoiuvaldkonna töötajate streik.
Uudised
  • 21.09.12, 13:31
Õdedele 6% ja arstidele 3%
Haigekassa nõukogu otsustas täna, et järgmisest aastast saab arstide palka tõsta 3% ja õdedel ning hooldajatel 6%.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele