Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haigekassa näitas USAs kriisiaja mõjusid Eestis
Eelmisel nädalal tutvustas Eesti Haigekassa tervishoiuosakonna juhataja Triin Habicht USAs Maailmapanga seminaril, kuidas Eestis majanduslanguse ajal tervishoiu riske juhiti ja olukorrast väljapääsu otsiti.
Seminar nimetusega “Tervisesüsteem ja majanduslangus: riskide tuvastamine ja juhtimine” toimus eelmisel neljapäeval Washingtonis. Habicht tegi ettekande teemal "Majanduskriisi mõju Eesti ravikindlustusele ning kriisiaja otsused".
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.