ERRi ajakirjanduseetika nõunik ja ühingu Korruptsioonivaba Eesti liige Tarmu Tammerk märkis, et avalik teave peaks olema kõigile võrdselt ligipääsetav, viidates meditsiinitöötajate tulude ülevaatele.
"Meditsiinitöötajate tulusid puudutav ülevaade tehti peaministri büroo tellimusel, aga avalikkusele kättesaadavaks sai see 2. oktoobril, selgub maksu- ja tolliameti kodulehelt. See on mitu päeva pärast seda, kui peaminister oli ülevaadet Vikerraadio peaministri tunnis oma argumentide esitamiseks kasutanud. See ei jäta head muljet, kui valitsusasutus hoiab mingi kriitilise aja enda käes infomonopoli," lausus Tammerk.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.