Reformierakond leiab, et visiiditasu tõstmine distsiplineeriks patsiente, et nad asjatute muredega arstile ei pöörduks, samal ajal muretsevad erakonnad, et arstiabi kättesaadavus halveneks vähem kindlustatud patsientide jaoks, kirjutas Tarbija24.
«Visiiditasu tõstmine on põgusalt olnud fraktsioonis jutuks,» kinnitas reformierakondlasest riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Rein Aidma. «Iga asi, mis läheb inimesele kallimaks, on suhteliselt hell teema, aga kindel on see, et Eestis on pöördujaid, kes arsti otsest vastuvõttu ei vajaks, kolmandiku võrra rohkem kui näiteks Soomes,» rääkis Aidma, kelle sõnul on Reformierakond seisukohal, et viisiiditasu tõstmine distsiplineeriks teatud määral pöördujaid.
Seotud lood
Patsientide nõukoda kritiseeris haiglate liidu ettepanekut leida tervishoiu rahastamiseks lisavahendeid visiiditasu tõstmise näol, kirjutas Tarbija24.
Haiglate liidu juht Urmas Sule sõnul kannatab tervishoiuteenuste kvaliteet ja kättesaadavus, kui visiidi- ja voodipäevatasu praegu ei tõsteta. Sule vastas Meditsiiniuudiste lugejate poolt läinud nädalal esitatud küsimustele.
Reedel kooskõlastamisele läinud eelnõu, mis tõstab haigete visiiditasu 5 eurole ning voodipäevatasu 2,5 eurole, toob haiglatele täiendavat tulu ligi 4,5 miljonit eurot aastas, vahendas ERR.
Sel nädalal on väidetud, et inimesed pöörduvad eriarsti juurde liiga kergekäeliselt. Kas kõrgem visiiditasu tooks inimesi enam perearstide juurde ja kuivõrd on selline mõttekäik põhjendatud?
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.