• 11.02.13, 11:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

TTÜ teadlased arendavad uudseid meditsiiniseadmeid

Muu maailma teadlastega samaaegselt leiutatakse uut meditsiinitehnikat ka Eestis. TTÜ Tehnomeedikumi biomeditsiinitehnika instituudi teadlased koostöös Põhja - Eesti Regionaalhaigla nefroloogiakeskuse ja Linköpingi Ülikooli haigla nefroloogiaosakonna arstidega on välja töötanud valgustava neeruasendusravi jälgimisseadme, kirjutas teadus.err.ee.
Eestis on umbes 300 inimest, kes vajavad ellujäämiseks nädalas mitu korda neerudialüüsi. Ühiskonnale läheb ühe neeruasendusravi patsiendi ravi maksma umbes 30 000 – 40 000 eurot aastas. Paraku suureneb dialüüsravi vajavate patsientide arv aasta-aastalt. Seetõttu on nii arstid, patsiendid kui ka ravikulusid kompenseerivad asutused huvitatud parimal moel sellise kalli, ressursse ja aega nõudva kliinilise protseduuri jälgimisest, et kindlustada ravi kvaliteet, vähendada tüsistusi ja ravi paremini planeerida.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 27.05.25, 12:38
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus otsib arsti
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele