Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Soodusretseptide arv kasvas aastaga 7%
2012. aastal kompenseeris haigekassa kokku üle seitsme miljoni soodusretsepti. Soodusretseptide arv kasvas võrreldes 2011. aastaga 7%.
Möödunud aastal kompenseeris haigekassa ühtekokku 7 438 670 soodusretsepti. Aasta varem oli kompenseeritud retsepte 6 945 735. Ühe retsepti maksumus haigekassa jaoks oli mullu keskmiselt 13,30 eurot, 2011. aastal aga 13,17.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.