Tervishoiu informaatika eksperdi Ain Aaviksoo sõnul ei osata e-tervise keskkonna võimalusi Eestis veel piisavalt hästi ära kasutada.
"Meie jaoks on e-teenused justnagu mingisugune lisa, mingi ekstra. Et teeme pärisasjad ära, aga siis proovime, et äkki saab e-asjadega ka kuidagi. [---] Ja sellises olukorras tõepoolest - meil ongi keerulised ajad ja nüüd mingi lisaasja jaoks raha leidmine inimestele aja leidmine on keeruline. Et kui me suudaks tõepoolest mõelda, et millised päris probleemid ongi võimalik niimoodi paremini lahendada. Näiteks tõesti seda, et ei pea vanemad inimesed kõikide probleemide puhul sõitma ise kas siis arsti või sotsiaaltöötaja juurde," rääkis Aaviksoo intervjuus ETV saates "Terevisioon".
Seotud lood
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.