• 08.03.13, 08:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kutsehaigus ohustab enim naismüüjat, kokka, koristajat

2012. aastal diagnoositi naistel tööga seotud haigusi 143 korral ja meestel  86 korral. Haigestumisi esines enim müüjatel, kokkadel, õmblejatel ja koristajatel, teatas tööinspektsioon.
Tööinspektsiooni  töötervishoiu peaspetsialisti Silja Soone sõnul pöörduvad naised arsti juurde lihtsalt varem. „Naised tunnevad suuremat vastutust ja võib olla mõtlevad ka rohkem selle peale, et mida kiiremini nad oma probleemidele reageerivad, seda kiiremini saavad ka abi,“ ütles Soon. 

Seotud lood

Uudised
  • 16.11.12, 13:04
Kutsehaiguseid põevad naised meestest poole sagedamini
Käesoleval aastal on tänase seisuga registreeritud 33 kutsehaiguse-  ja 127 tööst põhjustatud haigusjuhtu.
Uudised
  • 21.09.11, 11:40
Karpaalkanali sündroom enim esinev kutsehaigus
15. septembri seisuga on terviseamet (TA) registreerinud 57 kutsehaiguse ja 100 tööst põhjustatud haigusjuhtu. Kutsehaigustega on kõige rohkem hädas lüpsjad, traktoristid, kokad, lukksepad ja ehitajad.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.10.25, 14:06
Digitaliseeritud tekstiilid – üks alahinnatuim kokkuhoiukoht tervishoius
Regionaalhaigla digipööre tekstiilide halduses on näide sellest, kuidas digitaliseerimisega on võimalik vältida ohte ning tänu andmetele on selge ülevaade tekstiilivajadusest. Eesti suurim haigla on selle valdkonna digipöörde ja tekstiililahenduste edulugu: „Kui teekonda alustasime, küsisime endalt, kas see on innovatsioon või paratamatus,“ räägib Tõnu Talisainen, Regionaalhaigla haldusteenistuse juhataja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele