Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ajaleht: 16aastane poiss suri, olles nädal aega suure kõhuvaluga abi otsinud
16-aastane poiss suri, kui oli tulutult nädal aega järjest suure kõhuvaluga haiglasse pöördunud, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.
Rapla haiglast saadeti suurtes valudes noormees tagasi söetablettidega. Kolm haiglaskäiku ei veennud arste, et tegemist võiks olla eluohtliku seisundiga. Terviseamet alustas juhtunu täpsete tagamaade väljaselgitamiseks menetlust.
Terviseamet alustas menetlust 16aastase noormehe surmaga lõppenud sündmuse üle. Juhtunut uuritakse põhjalikult ning võimalike ravivigade väljaselgitamiseks plaanitakse kaasata eksperte.
Riigikogu liige Heljo Pikhof leiab, et 16-aastase Rapla poisi surm kõhuaordi lõhkemise tagajärjel võib juhtuda igal pool - nii väikehaiglas kui keskuses, kuid selliste juhtumite vältimiseks võiks abi olla teise tohtri nõustamisest ehk teisesest arvamusest.