• 20.05.13, 09:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riiklik koolitus aitab arstid ja õed tervishoidu tagasi tuua

Tervishoiutöötajate nappusest rääkides on üks olulisi tegevusi põhiõppesse võetavate üliõpilaste arvu suurendamise kõrval tuua tagasi tervishoidu need diplomiga arstid ja õed, kes töötavad muudes sektorites ja on mingil põhjusel jäänud tervishoiutöötajatena registreerimata, kirjutab sotsiaalministeeriumi tervishoiu­osakonna juhataja Helis Paluste.
Arsti või õena registrisse saamiseks, mis annaks õiguse oma erialal töötada, peaksid nad läbima teadmiste kontrolli ehk sooritama eksami. Mõnda aega tervishoius mitte töötanute jaoks on see aga suureks takistuseks osutunud. Kahtlemata kulub siin ära koolitus, et teadmisi värskendada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 11:45
Saaremaa investeerib 100 000 eurot tervishoiutöötajate toetuseks
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele