• 17.10.13, 11:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Esimest tüüpi diabeetikud omavad insuliini tootvaid aktiivseid rakke

Hiljutine uuring näitas, et enamik esimest tüüpi diabeeti põdevatest inimestest omavad kõhunäärmes insuliini tootvaid aktiivseid rakke. Tulevikus võib olla võimalik selliseid rakke hoida ja ka täiendada, kirjutas ERRi teadusportaal.
Uus tehnoloogia võimaldas teadlastel määrata senisest oluliselt madalamaid insuliini tasemeid. Uuringus testiti 74 esimest tüüpi diabeeti põdevat haiget ja leiti, et 73 % patsientidest omas töötavaid beeta rakke, mis tootsid väga madalates kogustes insuliini ning seda vaatamata haiguse arengustaadiumile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele