Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Perearstinimistutest kustutatakse üle 60 000 nime
Sellest aastast jõustunud kord lubab terviseametil inimesi perearstide nimistust kustutada, juhul kui inimest ei ole enam Eesti rahvastikuregistris. Plaanitava muudatuse järgi jääb inimene perearstist ilma aga ka siis, kui ta on rahvastikuregistris, ent elab välismaal ja tal puudub ravikindlustus, kirjutas tarbija24.
Tänavu on terviseamet perearstide nimistutest kustutanud 17 000 inimest, keda pole Eesti rahvastikuregistris. Neid, kes on rahvastikuregistris, kuid elavad välismaal, on terviseameti andmetel praeguse seisuga 47 000.
«On tekkinud olukord, et perearsti nimistute piirsuurused on täis ning nad ei saa patsiente enda nimistusse juurde võtta,» kirjeldas probleemi terviseameti peremeditsiini osakonna juhataja Pille Saar.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.