Madriidis pandi alus Euroopa Liidu koostööle krooniliste haiguste vallas

Täna alustab Madriidis tööd “CHRODIS” ühisprojekt, mis keskendub kroonilistele haigustele ja tervisliku vananemise edendamisele. Projekti tööd rahastatab Euroopa Liit.

CHRODIS-e eesmärk on aidata EL riike ja regioone krooniliste haigustega tegelemise parimate praktikate vahendamisel. Erilise tähelepanu all on tervisedendus ja haigestumuse ennetamine, multihaigestumine ja diabeet.  Projekt, milles osaleb 38 organisatsiooni 22-st liikmesriigist, kestab kuni 2017. aasta märtsini. Peamiseks projekti tulemuseks peaks olema mehhanismi loomine, mis kogub, võrdleb, mõõdab ja vahendab parimaid praktikaid.

Kroonilised haigused, nagu diabeet, südameveresoonkonna, hingamiselundkonna ja lihas-liigeskonna haigused, esinevad EL-s järjest sagedamini. Maailma Terviseorganisatisooni andmetel on 86% EL-s ast leidvast suremusest põhjustatud krooniliste haiguste poolt. Ekspertide sõnul on paljud kroonilised haigues ennetatavad või edasi lükatavad. Esinemissagedust saab oluliselt vähendada piirates riskitegureid, nagu suitsetamine, ülesöömine ja tasakaalustamata dieet, füüsiline passivsus, alkoholi tarbimine ja teatud keemiliste ühenditega kokku puutumine.

Rohkem teavet EL tegevuse kohta peamiste ja krooniliste haiguste valdkonnas saate aadressilt

http://ec.europa.eu/health/major_chronic_diseases/policy/index_en.htm

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.