• 27.02.14, 13:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Keskaja inimeste suudes esinesid tuttavad probleemid

Kuigi peseme hambaid pasta ja moodsa harjaga ning kasutame hambaniiti, esinevad meie suudes samasugused probleemid kui 10. sajandil elanud inimestel, kirjutas Novaator. 
Šveitsi Zürichi ülikooli teadlane Christina Warinner kogus hambakivi keskaegsetelt Saksa kalmistutelt leitud luustikelt ning leidis, et tolleaegsete inimeste suu olukord polnud kiita – hambad olid kaetud hambakiviga ja paljudel olid lõualuudes põletik. 

Seotud lood

Uudised
  • 06.11.13, 07:00
Kuidas süüa nii, et kõht saaks täis ja hambad jääks terveks?
Hambasõbralik toitumine tähendab, et söögikordade vahele on jäetud piisavalt pikad pausid, soovitab TAI portaalis toitumine.ee. Toidukordade vahepeal olgu janujook puhas vesi. Kuni neli toidukorda päevas ning söögikordade vahepeal näksimise vältimine annab süljele aega happerünnaku tagajärjed taasmineraliseerida. Tähtis on juba beebieast harjuda janu korral vett jooma.
Uudised
  • 20.09.13, 14:10
Paljudel viieaastastel lagunevad hambad 
Inglismaal viidi läbi uuring, mille tulemusena selgus, et rohkem kui veerandil viieaastastest lastest lagunesid hambad, kirjutas Tarbija24.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele