Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Tartu Ülikooli kliinikum (TÜK) ja Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) kurdavad, et alati pole selge, kes peab maksma ravikindlustuseta isiku vältimatu abi ning järelravi eest. Ähmase olukorra tõttu keelduvad mõned maakonnahaiglad kindlustamata inimestele üldse järelravi osutamisest, kirjutas Tarbija24.
TÜKi sotsiaaltöötaja Kaia Kingo kirjutas sotsiaalministeeriumile, et valitseb segadus selle suhtes, mis saab ravikindlustamata inimesest, kes vajab pärast erakorralise abi andmist järel- või hooldusravi.
«Kliinikumis on kõige problemaatilisemad juhtumid seoses ravikindlustuseta isikutega, sest maakonnahaiglad ja hoolekandeasutused keelduvad neid ravile võtmast, põhjendades seda raviarvete tasumata jätmisega,» valgustas Kingo. Ta leidis, et arved peaks maksma riik, kui arst otsustab, et järelravi on vältimatu abi.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.