Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kas alkoholism on pärilik?
Alkoholism on osaliselt pärilik, kuid siiani on leitud vaid paar geeni, mis võivad mingil määral soodustada napsitamisega liialdamist.
Ajakirjas PLoS ONE ilmunud uurimuse kohaselt muudab alkohol järeltulijate geenide avaldumist. Kui noored isased hiired tarvitasid pidevalt alkoholi, siis nende pojad ei tahtnud seda nähagi ning jäid väga kergesti purju.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.