Autor: Kadi Heinsalu • 8. juuli 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Nutiplaaster emotsioonide mõõtmiseks

Kas emotsioone saab mõõta ja hinnata? Tulevikus saab seda teha, uurides kananaha tekkimise kiirust ja karvade turris püsimise aega, kirjutab Novaator.

Kananahk tekib siis, kui kehakarvade all paiknevad pisikesed lihased kokku tõmbuvad. Karvastel loomadel aitab see refleks sooja hoida. Lisaks tõmbuvad karvad turri ohu korral. See saadab vaenlasele hoiatava sõnumi – ära puutu mind, ma kaitsen ennast.

Inimese karvkate on nende ülesannete täitmiseks liiga hõre. Eellaste refleksid on siiski säilinud ja meie karvaudemed tõusevad püsti külmaga ning ka hirmu ja rõõmu pärast. Näiteks võib kananahk tekkida ilusat muusikat kuulates.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708