Allatulistatud lennukis oli 100 aidsiuurijat

Ukraina idaosas eile alla tulistatud Malaysia Airlinesi reisilennukis Boeing 777, mis oli teel Hollandist Amsterdamist Malaisiasse Kuala Lumpurisse, oli ka WHO ametnikke ning tuntud aidsiuurijaid, kes suundusid aidsi konverentsile, edastab The Guardian, vahendab Postimees.

Pardal olnud 295 reisijast olid teaduskonverentsile suundujaid 100.

Organisatsiooni UNAIDS tegevjuht Michel Sidibé edastas Twitteris, et Ukrainas alla kukkunud lennukis olid meditsiiniteadlased, kes pidid osalema Austraalias Melbourne´is aidsi konverentsil.

«Minu mõtted on hukkunute peredega ja ma palvetan nende eest, kes sel traagilisel lennul oma elu kaotasid. Osa pardal olnutest oli teel konverentsile AIDS 2014 Melbourne`is,» teatas Sidibé.

UNAIDS on ÜRO programm, mis tegeleb HI-viiruse ja aidsi teemadega.

Väljaande Business Insider andmetel oli õnnetuslennuki ohvrite hulgas tuntud hollandlasest teadlane Joep Lange, kes varem töötas rahvusvahelise aidsi levikut jälgiva organisatsiooni juhina.

Lange hukkumist kinnitas Briti organisatsioon National AIDS Trust.

Twitteris teatati ka WHO Global TB Program (tuberkuloosi vastu võitlemise programm) esindaja Glenn Thomase hukkumisest.

Hollandi endine Euroopa Parlamendi saadik Lousewies van der Laan edastas sotsiaalmeedias, et hukkus ka tuntud hollandlane Pim de Kuijer, kes samuti tegeles aidsiküsimustega.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.