Määrusega, mis jõustus 1. juulist, kehtestati uued nõuded saatekirjale, millega suunatakse patsient koduõendusteenusele või iseseisvale statsionaarsele õendusabiteenusele. Muudatuse eesmärk on parandada iseseisvalt osutada lubatud õendusabiteenustele suunamise dokumenteerimist ning tagada, et iseseisvale õendusabi teenusele suunataks õiged isikud koos piisava informatsiooniga.
Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et seni oli saatekirjas (sama mis aktiivravis) kajastuv informatsioon iseseisva õendusabi teenuse osutamiseks ebapiisav. Hooldusravile suunamisel on vaja teistsugust lähenemist kui aktiivravi puhul. Peamine ei ole niivõrd diagnoos(id), kuivõrd vajadused teenuste, eelkõige õendustegevuste järele. On vaja, et suunava arstiga töötav õde hindaks isiku seisundit lähtudes tema vajadusest just õendusabi järele ning arst määraks ravi, nii et iseseisvale õendusabi teenusele suunataks õiged isikud koos piisava informatsiooniga, seisab seletuskirjas.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.