Võõrad lapsed koju viinud naist võib oodata sundravi

Eakas naine, kes miskipärast võttis enda korterisse kaks võõrast väikest last, on nüüd politseiuurimise all, sest selline teguviis on seaduse järgi karistatav.

Esimesed teated Kohtla-Järvel Metsapargi tänavas kaduma läinud viieaastase Anastassia ning tema seitsmeaastase venna Sergei kohta laekusid meediale teisipäeva varahommikul kell 4.33. Ent laste otsinguid alustati juba eelmisel õhtul: esmalt otsis ema õde-venda tulutult sugulaste ja tuttavate juurest, seejärel pöördus politseisse. Tol õhtul kodu lähedal mänginud lapsed, kes pidid kokkuleppe järgi kella poole üheksaks koju jõudma, jäid leidmata ka pärast seda, kui politsei oli hilisõhtul ja öösel ümberkaudse piirkonna, sealhulgas lähedalasuva parkmetsa läbi kamminud, kasutades selleks ka koeri.

Teisipäeva hommikuks olid kadunud laste elukoha juurde kogunenud juba vabatahtlikud, jagati kadunud laste piltidega tagaotsimisplakateid, kui kell kümme hommikul teatas politsei, et leidis vihje peale lapsed ühe lähedalasuva maja korterist, kus elab eakas naine, kes politsei teatel on kaduma läinud laste perele täiesti võõras inimene.

Politsei võttis samal päeval eakalt naiselt küll ütlused, kuid prokuratuur jäi nende sisu kommenteerimisel kidakeelseks ning praeguseni pole selge, miks naisterahvas võõrad lapsed enda korterisse viis. Politsei pidas naise teisipäeval 48 tunniks kinni ning eile kuulati ta kahtlustatavana üle.

Kohalikud elanikud kirjeldavad lapsed enda juurde viinud naist kui iseäralikku, kellest teatakse, et ta käib regulaarselt lähikonna hulkurkasse toitmas.Prokuratuur peaks homme otsustama, kuidas kriminaalasjas edasi toimida – pole välistatud, et taotletakse kohtult naise sundravile saatmist.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust võõra lapse hõivamise ehk noorema kui neljateistaastase võõra lapse salajase või avaliku äraviimise eest isiku juurest, kelle hoole all laps seaduslikul alusel viibis. Selle eest võib süüdimõistmise korral oodata rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.