• 31.07.14, 14:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Augustist laieneb ämmaemandate õigust ravimeid välja kirjutada

1. augustil jõustuv sotsiaalministri määrus laiendab ämmaemandate õigust ravimeid välja kirjutada. Muudatus võimaldab ämmaemandatel ravida lihtsamaid günekoloogilisi ja rasedusega kaasnevaid terviseprobleeme, andes naistearstidele rohkem aega ja võimalusi tegelda keerulisemate patoloogiatega.
Ämmaemandate ravimite väljakirjutamise piiratud õigus laieneb nende tegevusvaldkonna ja pädevusega piiratud terviseseisunditele. Ravimite väljakirjutamist reguleerib sotsiaalministri 18.02.2005 määrus nr 30 „Ravimite väljakirjutamise ja apteekidest väljastamise tingimused ja kord ning retsepti vorm“, mille kohaselt ämmaemandatel on alates 2010. aastast õigus välja kirjutada 6 toimeaine rühmi nagu spasmolüütikume, aneemiavastaseid aineid, infektsioonivastaseid ained lokaalseks kasutamiseks, hormonaalseid ja paikselt kasutatavaid rasestumisvastaseid ravimeid ning oksütotsiin ja selle derivaate sünnitusjärgseks suukaudseks kasutamiseks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 11:45
Saaremaa investeerib 100 000 eurot tervishoiutöötajate toetuseks
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele