Ebola viirus võib levida Euroopasse

Lääne-Aafrikas sel aastal üle 670 inimese tapnud Ebola viirus on ohuks ka Suurbritanniale, hoiatas briti välisminister Philip Hammond.

Hammond teatas, et ta on probleemi arutamiseks kokku kutsutud erakorralise kohtumise ekspertidega, vahendasid ERR uudised.

Siiani ei ole ükski britt Ebola viirusesse nakatanud ning haigus pole ka Suurbritannia territooriumile jõudnud, kuid vähemalt Inglismaal on arstidel juba soovitatud Ebola viiruse sümptomite suhtes valvel olla. "Isikud, kellel tekib äkiline palavik, peavalu, kurguvalu või nõrkusetunne 21 päeva pärast viiruse leviku piirkondade külastamist, peaksid saama kohe arstide tähelepanu ning neid tuleks võimalike riskitegurite ja hiljutiste reiside kohta küsitleda," seisab arstidele saadetud juhistes.

Ebola viiruse epideemia sai alguse Guineast ning levis Libeeriasse ja Sierra Leonesse.

Viiruse esimesed sümptomid on palavik ning valutav pea ja liigesed. Viimases haigusestaadiumis tekivad sisemised ning välised verejooksud, kõhulahtisus ja oksendamine. Ebola viirushaiguse nakkusallikaks on haigestunud loomad (nahkhiired, ahvid, sead, okassead, antiloobid jm) ning nakatunud inimesed.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.