FoodDrinkEurope tervitab toidumaksude uuringu ilmumist

FoodDrinkEurope tervitab Euroopa Komisjoni  teadustöö ilmumist, mis keskendus toidumaksudele ja nende mõjule põllumajandusliku toidu sektori konkurentsivõimele.

Kõrgetasemeline foorum toidu efektiivsema tarneahela jaoks oli märkinud vajadust seesuguse määrava tähtsusega teadustöö järele, et Euroopa Komisjonil oleks parim võimalik teave probleemi efektiivseks lahendamiseks.

Uurimise tulemused näitavad, et toidumaksud kahjustavad põllumajandusliku toidu sektori konkurentsivõimet ja eriti suur mõju on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. Lisaks puuduvad veenvad tõendid, et rahva tervisest lähtuvad toidu- ja joogimaksud on efektiivsed vahendid muutmaks tarbijate käitumist. Uurimistöö tulemused viitavad asendusmõjule, eeskätt sarnaste mitte-maksustatud toodete või odavamate brändide ostmisele. Seega potentsiaalselt ei  suuda määratud maks vähendada soovitud koostisosa tarbimist.

FoodDrinkEurope leiab, et need maksud on diskrimineerivad, kuna on suunatud konkreetsetele toidutoodetele ja koostisosadele ning tekitavad ebamäärasust juba rakendatavate investeerimisplaanide ja ärilepete jaoks. Need maksud moonutavad Euroopa Liidu siseturu funktsioneerimist ja tekitavad ebaõiglast konkurentsi. See ohustab kõnealuse tööstuse võimekust pakkuda töökohti ja kasvu Euroopa majandusele.

FoodDrinkEurope kutsub üles tegema täiendavat uurimistööd ja koguma rohkem informatsiooni, eriti turu-uuringutest kogutud andmeid. Selles osas jätkab FoodDrinkEurope pakkumast uurimiste läbiviijatele andmeid ja näiteid.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.