Verekeskus kutsub suvepuhkuse ajal verd loovutama

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub inimesi suvel vähemalt ühe korra verd loovutama, kuna puhkusteperioodil jäävad verevarud alati madalamaks, õnnetusi on aga suveti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem.

Hetkel on verevarud paljude veregruppide osas minimaalses seisus ning verekeskus ootab väga inimesi verd loovutama. 

"Oleks tore, kui doonorid, kes on kurtnud, et ei saa töö tõttu verekeskust selle lahtiolekuaegadel külastada, teeksid oma visiidi puhkuse ajal. Hommikuti on verekeskuses rahulik ja vereloovutamine läheb kiiresti, liiatigi on kuumade ilmadega jahedate ruumidega verekeskuses vägagi kosutav viibida" kutsus doonoreid üles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Dr. Riin Kullaste. 

"Seoses kuumade ilmadega palume kõigil annetajatel arvestada pisut pikema ajaga taastumiseks verekeskuses. Pärast vereloovutust on soovitatav rohkelt juua mahla või vett ning jahedas ruumis taastuda, mitte rutata kuumale tänavale," lisas ta. 

Verekeskuse väljasõidumeeskond ei tee seoses puhkustega väljasõite juuli viimasel ja augusti esimesel nädalal. Seega ootab verekeskus sel ajal doonorite täiendavat abi Tallinnas verekeskuses Ädala tn 2 ja DoonoriFoorumis Narva mnt 5. 

Verd saab anda ka doonoritelkides 11. ja 12. augustil Rakveres, 18. ja 19. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul, 25. ja 26. augustil Raplas ning 28. ja 29. augustil Keilas.

 Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee   ja Facebookist „Doonorid ja Sõbrad“ lehelt.

Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud,  vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.