Teadur: UV-indeks pole midagi katastroofilist

«Suvise ilma olukord,» ütles Tartu observatooriumi vanemteadur Kalju Eerme portaalile Tarbija24, kelle sõnul polegi tänavu eriti kõrget indeksit olnud.

Tõravere observatooriumi kodulehel on kirjas, et eilse päeva kõrgeim UV-indeks oli 4,3 ja see mõõdeti kell 12.45. «Praegu ei ole midagi lausa katastroofilist,» ütles Eerme. Ta lisas, et pigem on kõrge indeks hoopis varakevadel, aga siis ei ole jahedamate ilmade tõttu palju põletusi.

Samas tuleks tema sõnul olla päikese käes viibimisega piiri pidada. «Päikese käest tuleks enne ära tulla, kui nahk tulipunaseks muutub,» rääkis mees, kelle sõnul võiks vältida keskpäeva päikest.

Tema sõnul oleneb päikese käes viibimise aeg küll nahatüübist, kuid üle mõnekümne minuti korraga ei soovita Eerme siiski päikesevanne võtta.

Veel lisas ta, et isegi varju minek või õhem särk ei pruugi päikese eest kaitsta. «Tuleks lihtsalt vähem päikese käes olla,» jagas teadur ainsat kindlalt viisi end päikesepõletuse eest kaitsta. Lisaks mainis Eerme, et pilved võivad peegeldumise tõttu hoopis indeksit tõsta.

Suuremale ettevaatusele manitseb teadur aga soojamaareisijaid ja solaariumikülastajaid, sest seal on neil suurem põletusoht. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.