Sierra Leone sõjavägi kehtestas kahes Ebola leviku piirkonnas blokaadi

Sierra Leone sõjavägi teatas, et nad on blokeerinud maapiirkonnad, kus levib tappev Ebola viirus. Samal ajal kuulutas nende naaberriik Libeeria välja eriolukorra, edastas ERR Uudised.

Sierra Leones on Ebola levinud eriti agressiivselt riigi idaosas, Kenema ja Kailahuni ringkonnas. Eile õhtul kehtestasid riigi julgeolekuväed nendes piirkondades täieliku blokaadi koos 16 kontrollpunktiga, vahendas Reuters.

"Ühtegi sõidukit või inimest piirkonnast välja või sisse ei lasta," ütles politseijuht Alfred Karrow-Kamara, kelle sõnul kehtib blokaad esialgu 50 päeva. 

End julgeolekuvägede esindajate juures registreerinud kaupmeestel lubatakse tuua piirkonda toitu ja ravimeid.

Kenemas ja Kailahunis patrullivad sõnaväelased ka jalgsi, et tsiviilisikud ei saa kontrollpunktides põõsaste vahelt blokaadipiirkondadest põgeneda. 

Libeerias kehtib eriolukord
Libeeria pealinnas tekkisid 90 päeva kestva eriolukorra väljakuulutamise järel pankades ja toidupoodides suured järjekorrad, sest inimesed püüdsid koguda toiduvarusid. Osa pealinna elanikest on sõitnud riigi nendesse osadesse, kuhu haigus pole siiani levinud. 

Eriolukorra kehtestamine võimaldab Libeeria valitsusel piirata tsiviilõigusi ning saata Ebola viiruse puhangupiirkondadesse sõjaväelased ja politsei. 

Ebola viirus on praeguseks tapnud 932 inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.