Eesti hakkab Indiaga meditsiinialast koostööd tegema

Neljapäeval saabub Tallinnasse India juhtiva meditsiinitehnoloogia ettevõte Trivitron asutaja ja juht, et sõlmida Tartu Ülikooli rektoriga laiapõhjaline koostöölepe teaduskoostöö ning meditsiinihariduse edendamiseks Eesti ja India vahel.

Ühiste kavatsuste leppe alusel alustatakse viieaastast koostööd valdkondades, mis on seotud massispektromeetria, mikrokiipide, sekveneerimise, molekulaardiagnostika ja biopangandusega. Nii TÜ kui ka Trivitroni ühine eesmärk on luua sarnaste huvidega töötajate vahel kontakte uusimate teadmiste vahetamiseks ning innovaatiliste inimeste tervist edendavate lahenduste väljatöötamiseks. Lisaks teaduskoostööle uuritakse ühiselt võimalusi pakkuda TÜ meditsiiniõpet Indias, Dubais või Šanghais.

Seni mastaapseima teaduskoostöö sõlmimisel Eesti ja India vahel osaleb ka haridus- ja teadusminister ning India suursaadik Aladiyan Manickam, kelle erihuviks on tema ametiperioodil olnud just teaduskoostöö arendamine.

Trivitron Healthcare Pvt Ltd on suurim in vitro diagnostika, pilditehnika, intensiivravi ja operatsioonisaali varustuse tootja ja turustaja ning silmaarstiteaduse, neeruasendus- ja intensiivravi arendamise eestvedaja. Kulutõhusatele meditsiinitehnoloogilistele lahendustele ja teenustele keskendunud globaalne ettevõte teeb aktiivset koostööd USA, India ja Euroopa teadus- ja arendusasutustega ning ekspordib kvaliteetset meditsiinivarustust 165 riiki.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.