Toitumishäiretega patsientidel on kõrgem risk autoimmuunhaiguste tekkeks

Soome teadlased näitasid oma hiljutises uuringus seost toitumishäirete ja autoimmuunsete haiguste vahel. Selline leid toetab arusaama, mille kohaselt on toitumishäirete areng mõjutatud immuunsüsteemi vahendatud mehhanismide poolt.

Helsingi teadlased uurisid oma hiljutises töös autoimmuunhaiguste esinemist anoreksiat, buliimiat ja liialdavat ülesöömist põdevatel patsientidel, vahendasid ERR teadusuudised. Ajavahemikus 1995-2010 vaatluse all olnud 2342 patsienti võrreldi üldpopulatsiooni kontrollindiviididega (9368). Tulemused näitasid, et 8.9 protsenti söömishäiretega inimestest omasid ka ühe või enama autoimmuunhaiguse diagnoosi. Kontrollindiviidide hulgas oli selline näitaja 5.4 protsenti.

Kasv endokrinoloogiliste haiguste esinemuses tulenes peamiselt esimest tüüpi diabeedijuhtudest, seedekulgla haiguste esinemusse andsid oma panuse Crohni tõve juhud.

Seega toetasid uuringutulemused seost immuunvahendatud mehhanismide ja toitumishäirete arengu vahel. Vastavad mehhanismid vajavad kindlasti edasisi uuringuid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.