Läänemaa haigla säilitab PERHiga liitudes nime

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Läänemaa haigla liitumiskõnelustel valmistatakse praegu ette uue sihtasutuse põhikirja. Raha ja juhtide nimed tulevad teemaks komisjoni järgmisel kohtumisel, kirjutas Lääne Elu.

Kui Läänemaa haigla ühineb Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga, jääb uue sihtasutuse nimeks Läänemaa haigla, otsustas sel teisipäeval Haapsalus peetud kohtumisel. Uue sihtasutuse asutavad PERH ja Haapsalu linnavalitsus.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles, et haigla läheb kogu täiega uude sihtasutusse, sh töötajate lepingud ja hooldekodu De la Gardie lossis. "Hooldekodu on end hästi majandanud, nii et koormaks ta ei ole," ütles Sukles.

Kokku on lepitud, et SA nõukogu tuleb viieliikmeline: kaks nimetab linnavolikogu ja kolm PERH.

Küsimusele, kui suure summaga PERH Läänemaa haigla ülevõtmisse panustab, vastas Sukle, et see on valitsuse ja sotsiaalministeeriumi otsus. Varasemalt on PERH omapoolseks sihtkapitaliks nimetanud 1-2 miljonit eurot. "Eks ta sinna kanti kipub jääma," sõnas Sukles.

Sukles lisas, et haigla praegune juht Tõnis Siir on hea arst ja administraator ning oma tööga hästi hakkama saanud.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.