USA Ebola-hirmu taga on üha reaalsemaks muutuvad ohud

USA Texase osariigis tunnevad inimesed üha suuremat muret, kuna eelmisel nädalal Dallases avastatud Ebola-viirusesse nakatunud inimene on tekitanud mitmeid küsimusi – ühena esimestest selle, kui paljudele võib Ebola edasi kanduda.

Arenenud riikide meditsiini tingimustes ei ole haiguse levik siiski kuigi tõenäoline. Tervishoiusüsteem ja plaanid Ebola-juhtumite piiramiseks on niivõrd robustsed, et tõenäosus on väga väike, et haigus näiteks Dallase eeslinnast palju kaugemale jõuab, vahendasidERRi uudised.

Ebolat seni peetud raskesti levivaks haiguseks. Samas aga ei ole inimkonna ajaloost teada ka sedavõrd ulatuslikku Ebola-puhangut kui praegune. Asjaolu, et viirus levib nii paljudel inimestel ning "reisib" tuhandete kilomeetrite taha, loob võimaluse viiruse kergemaks levimiseks ning muundumiseks. Maailma terviseorganisatsioon (WHO) teatas juba augusti alguses, et viirus levib ebatavaliselt kiiresti.

Selle põhjuseks on asjaolu, et nakatunuid on lihtsalt väga suur hulk, kellega kokku puutunud inimesed omakorda kannavad edasi nakatunute kehavedelikke ja nakatavad hoopis kolmandaid, kes otseselt haigega kokkupuutes ei olnudki. Mida rohkematel inimestel aga viirus levib, seda suurem potentsiaal on sel muunduda. Ses osas on suurim hirm, et viirus muutub õhu kaudu levivaks. Viroloogid on ses osas siiski erinevatel seisukohtadel ega usu, et see veel kuigi tõenäoline oleks.

Endiselt loodetakse, et piisava kontrolli ja arenenud riikide tervishoiusüsteemis kehtivad hügieeninõuded aitavad seal vältida Ebola muutumist epideemiliseks.

Loe täismahus ERR uudistest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.