Riigikohtu üldkogu vaatab täna teisipäeval kirjalikus menetluses läbi õiguskantsleri taotluse tunnistada suve hakul apteekide asutamisele seatud ajutine piirang põhiseadusvastaseks, vahendas Postimees.
Riigikohtusse jõudis vaidlus juuli alguses pärast seda, kui parlament oli tagasi lükanud õiguskantsleri ettepaneku seadust muuta ja tema hinnangul põhiseadusvastane olukord likvideerida.

Seotud lood

Uudised
  • 19.05.14, 14:35
Sotsiaalkomisjon toetas apteekidele aastase piirangu kehtestamist; eelnõu täna jälle saalis!
Parlamendi sotsiaalkomisjon otsustas täna toetada apteekidele ajutise, järgmise aasta suveni kestva piirangu kehtestamist, et takistada kuni uue regulatsiooni loomiseni apteekide massilist asutamist linnadesse ja nende sulgemist maal, kirjutas Postimees. 
Uudised
  • 26.05.14, 11:55
Ümarlaud: aastane piirang annab apteekidele hingetõmbeaega
Riigikogus vastu võetud pooliku apteegi­seaduse kohta loodab sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet, et järgneva vähem kui aasta jooksul saavad osapooled värske pilguga üle vaadata meetmed, mida peab maa-apteekide abistamiseks tegema.
Uudised
  • 09.12.13, 11:13
Riigikontroll: piirangud kindlustavad turu kahele
Riigikontrolli hinnang apteekide asutamispiirangutele:
Uudised
  • 01.07.14, 15:11
Riigikogu ei nõustunud apteekide ajutist piirangut muutma
Riigikogu ei toetanud täna erakorralisel istungil õiguskantsler Indrek Tederi ettepanekut asuda muutma apteekide asutamisele seatud aastast piirangut, mis tema hinnangul on põhiseadusega vastuolus, kirjutas Postimees.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 11:45
Saaremaa investeerib 100 000 eurot tervishoiutöötajate toetuseks
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele